Opowiadanie dalsze losy bohaterów katarynki

Pobierz

Zmieniło to stosunek pana Tomasza do katarynek, a jednocześnie do świata.. W moich oczach widzę szczęśliwe zakończenie.. Pisaliście dalsze losy bohaterki "Katarynki"/ Opowiadanie odtwórcze.. Słoneczny poranek.Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.. Nagle, gdy otwierał książkę telefoniczną, by poszukać numeru do okulisty, usłyszał pukanie do drzwi.-Kto tam?. Cieszyła się wtedy ponieważ słyszała wiele dwięków.. Ta wiadomość dała jej wielką nadzieję na normalne życie.. ("Katarynka") -Biedne dziecko!. Był to jego dobry znajomy.Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Katarynka".. ("Katarynka")-Biedne dziecko!. Pewnego dnia pan Tomasz wybiegł ze swego gabinetu z listą najlepszych okulistów.. KOMPOZYCJA "KATARYNKI" prezentacja bohaterów (pana Tomasza, następnie rodziny niewidomej dziewczynki), punkt kulminacyjny (losy pana Tomasza i losy dziecka splatają .Historia niewidomej dziewczynki z noweli katarynka .. Powinienem był zająć się nim od dawna - pomyślał mecenas.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. Lekarze twierdzili, że dziewczynka odzyska wzrok, ale będzie musiała przejść trudną operację.. - Musisz zachować realia dotyczące czasu, w którym rozgrywają się wydarzenia w "Katarynce" - nie możesz więc przenieść bohaterów do czasów nam współczesnych, wprowadzić samochodów, smartfonów, Internetu.Dalsze losy niewidomej dziewczynki - "Katarynka''..

Katarynka - dalsze losy bohaterów.

Problematyka BiedaPana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej "Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu.. 80% Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.w niespodziewany sposób opowiadanie będzie zakończone.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.Jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki Bolesława Prusa.. ale że dla szczęścia dziecka jest w stanie akceptować katarynki i nawet płacić, aby częściej odwiedzały podwórko.Piszemy opowiadanie o losach bohaterów "Katarynki".. Nagle, gdy otwierał książkę telefoniczną, by poszukać numeru do okulisty, usłyszał pukanie do drzwi.. Zadzwonił do pewnego lekarza, który mieszkał w Paryżu.. - zawołał.. to forma wypowiedzi, która przedstawia zdarzenia .. Niezwłocznie napisał do niego list, w którym opisał całą zaistniałą sytuację i prosił o pomoc w postaci przenocowania u niego kilkunastu dni.. Każdy z nas może wymyślić swoją wersję wydarzeń, każdy z nas ma własny tok myślenia.. Przykładem punktu kulminacyjnego może być ostatnio omawiana ,,Katarynka'' - pojawienie się na podwórku kataryniarza i taniec oraz radość niewidomej dziewczynki przy dźwiękach muzyki..

Napisz jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki?

8,545 wizyt.. Powinienem był zająć się nim od dawna - pomyślał mecenas.. Dominika Grabowska20 sierpnia, 2013język polski, Szkoła podstawowa1 Comment.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. 8,535 wizyt.. Bardzo proszę napisać opowiadanie, w którym opiszecie dalsze losy bohaterów "Katarynki".. - zawołał.. Nadszedł dzień operacji dziewczynki.. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. napisz opowiadanie odtworcze w narracji pierwszoosobowej -1 głos.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Powinienem był zająć się nim od dawna - pomyślał mecenas.. Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. Bardzo proszę, aby w Waszych opowiadaniach znalazły się takie elementy jak: - czas i miejsce akcji - opis bohatera/miejsca - dialogi - zwroty akcji - puenta.- Twoje opowiadanie jest kontynuacją losów bohatera, więc musisz je wymyślić..

- zawołał.Katarynka - dalsze losy bohaterów.

poleca 83 % Język polskiNapisz jak wyobrażasz sobie dalsze losy pana Tomasza i niewidomej dziewczynki w lekturze pod tytułem "Katarynka?Jak mogłyby się potoczyć dalsze losy bohaterów utworu "Katarynka"?. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Dopisz dalsze losy bohaterów katarynki w formie opowiadania twórczego.zastosój dialog.. Jak sie czuła niewidoma dziewczynka kiedy straciła wzrok .. napisz opowiadanie odtworcze w narracji pierwszoosobowej.. - zawołał.dwoje bohaterów - pan Tomasz i niewidoma dziewczynka, punkt kulminacyjny - pojawienie się na podwórku kamienicy katarynki - który zmienia całe życie bohatera - następuje wewnętrzna przemiana pana Tomasza, staje się innym człowiekiem, postanawia pomagać ludziom.. Autor opisuje problem konieczności niesienia pomocy pokrzywdzonym przez los.. Katarynka - dalsze losy bohaterów.. zadanie dodane 10 października 2010 w Język polski przez użytkownika .. -1 głos.. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Bohaterem "Katarynki" jest pan Tomasz, zamożny prawnik w średnim wieku.. jak ktoś nie zna katarynki to ma z 13 stronBolesław Prus - Katarynka - Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Opowiadanie.. KONIECZNY DIALOG.. Historia niewidomej dziewczynki z noweli katarynka .. Zawsze gdy do jej uszu docierały nuty tego instrumentu, podbiegała do niego aby ich posłuchać.Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze..

W jegoNapisz jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki?

Nagle, gdy otwierał książkę telefoniczną, by poszukać numeru do okulisty, usłyszał pukanie do drzwi.. zadanie dodane 10 października 2010 w Język polski przez użytkownika anetaipiotr .Opowiadanie odtwórcze jest zwykle opowiadaniem na podstawie własnych przeżyć lub jest projekcją pewnej fikcyjnej rzeczywistości, którą sami tworzymy, często dotyczy dalszych losów bohaterów ./Pamiętacie?. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Zgłoś nadużycie!. Na początku lektury dowiadujemy się jedynie, że pan Tomasz mieszka w Warszawie, o czym informują nas nazwy ulic i placów, którymi lubił przechadzać się mężczyzna.Jak napisać opowiadanie - ,, Dalsze losy Pinokia" ?. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.Dopiero gdy kataryniarz kończył swój koncert, szła dalej ulicą do okulisty.. Jej matka również nie była spokojna.Dopisz dalsze losy bohaterów katarynki w formie opowiadania twórczego.zastosój dialog .. Niewidoma sąsiadka bohatera cieszyła się, że ma szansę znów widzieć.. Opowieść Prusa skupia się na nienawiści mecenasa do dźwięku katarynki i nagłej zmianie podejścia do tej muzyki .Napisz dalsze losy niewidomej dziewczynki z ,,Katarynka" Bolesława Prusa Daje za to nawet dużo punktów więc prosze całkiem długo.. Nikt nie wie, jak mogłyby potoczyć się losy bohaterów "Katarynki".. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. 1 odpowiedź.. Question from @dominika319 - Szkoła podstawowa - PolskiWybrali się na plażę, gdzie tłumy turystów bawiło się doskonale opalając się oraz pływając w morzu.Katarynka - dalsze losy bohaterów.. Cieszyła się wtedy ponieważ .Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Najbardziej lubiła muzykę katarynek.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. 2012-03-12 17:03:49 Informacje o niewidomej dziewczynce ,, Katarynka " 2019-12-09 20:23:30 Załóż nowy klubAby mieć pełny obraz bohaterów powieści warto przyjrzeć się im bliżej.Dalsze losy bohaterów noweli "Katarynka" opowiadanie z dialogiem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt