Solidarność i jej bohaterowie klasa 4 ćwiczenia

Pobierz

Proszę wykonać zadania w zeszycie ćwiczeń - zadanie 1,3, 5,7 , pozostałe zadania z zeszytu ćwiczeń dla chętnych.Dzisiejszy temat lekcji to: "Solidarność i jej bohaterowie".. .4 klasa"SOLIDARNOŚĆ" I JEJ BOHATEROWIE1.. W którym roku Karol Wojtyła został papieżem?. 1.06 Temat: "Solidarność" i jej bohaterowie 1.Temat z matematyki na dziś to: Liczby mieszane, ułamki niewłaściwe - ćwiczenia .W dalszym ciągu pracujemy z podręcznikiem oraz zeszytem ćwiczeń.. • podwyżki cen żywności.. Temat: "Solidarność" i jej bohaterowie * zapiszcie wraz z datą * zapiszcie zagadnienia 1.. Temat: Ćwiczenia z piłki nożnej - doskonalenie techniki przyjęcia i uderzenia piłki wewnętrzną częścią stopy.. Przełom 1989 i upadek komunizm 6.. Protesty społeczne 3.. (zapiszcie sobie ten temat w zeszycie).. NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJIE I NOTATKA DO ZESZYTU (Przepiszcie sobie poniższe punkty pod tematem lekcji): 1.. Czekam na nie tylko do 16.06.2020r.. Przyczyny strajków w Polsce w 1980 roku.• podwyżki cen żywności.• zwolnienie z pracy Anny Walentynowicz.2.. Lekcja live z historii o 13:30 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.. Temat: Jezus jest ze mną, gdy mam trudności i problemy .1.. 2,3 i 4 ze str. 87 w zeszycie ćwiczeń.. Przepiszcie do zeszytu.4 Zeszyt ćwiczeń.. Matematyka.. Film z kanału Historia pod ostrym kątem (5:09 min.. Zadania Solidarność i jej bohaterowie - proszę zapoznać się z wiadomościami umieszczonymi w podręczniku str. 144-145..

solidarność i jej bohaterowie.

W 1980 roku w czasie strajku w stoczni gdańskiej powstaje NSZZ Slidarność.. przeznaczonych do kształcenia ogólnego do nauczania historii w klasie czwartej.. Bibliteka od września bedzie znajdowac się na samej górze obok 20 ( świetlicy).Klasa 4. form_wyst.. Środa 24.06.2020 r. Temat:Czas i mapa w historii.. II.Obejrzyj infografikę pt. "Solidarność i jej bohaterowie", podręcznik str. 144 - 145 .. przeznaczonych do kształcenia ogólnego do nauczania historii w klasie czwartej.. Następnie wykonujecie ćwiczenia w Zeszycie Ćwiczeń ( nie wysyłacie do mnie, chyba że macie jakieś wątpliwości, wtedy zapraszam na grupę).. Kochani mam dla Was ważną informacje!. poprowadzi ją nauczyciel szymon solidarnoŚĆ" i jej bohaterowie 1. przyczyny strajków w polsce w 1980 roku.. Odpowiedz też w zeszycie na pytania Kiedy rozpoczęła i zakończyła się II wojna światowa?. Zadania na dziś to: 3 str.87 4,5,6 str. 88 ( proszę wysłać zadania) oraz zeszyt ćwiczeń 9 punkt a)str. 112(tego nie wysyłamy)Bohaterowie ,,Solidarności '' 4.. Obrady Okrągłego StołuSolidarność i jej bohaterowie - pytania - Losowe karty.. Obejrzyj .. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza , braki w zaopatrzeni i drożyzna spowodowały falę strajków w końcu lat siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych XX wieku..

"Solidarność" i jej bohaterowie".

"Solidarność" i jej bohaterowie 87SOLIDARNOŚĆ I JEJ BOHATEROWIE.. Następnie wykonujecie ćw.. ):Klasa IV 9 czerwca (wtorek) HISTORIA Temat: "Solidarność" i jej bohaterowie.. 3 B. Poziom: Klasa 4 Nowa edycja /.. lekcja live z historii o 13:30 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.. Wprowadzenie stanu wojennego, represje przeciwko opozycji 5.. Poprowadzi ją nauczyciel Szymon W.Temat: ,,Solidarność" i jej bohaterowie.. Mam nadzieję , że zagadnienia nie sprawią Wam trudności.Klasa IV.. Solidarność I Jej Bohaterowie.. Numer ewidencyjny podręcznika w wykazie MEN: 877/1/2017 .. "Solidarność" i jej bohaterowie 87Historia klasa 4 01.06.2020r.. Zapoznaj się z treścią notatki i przepisz ją do zeszytu (jeśli masz możliwość, wydrukuj i wklej do .13 grudzień 1981 roku - wprowadzenie stanu wojennego.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Solidarność i jej bohaterowie.. W roku 1980 zarejestrowano związek zawodowyNotatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników..

6 "Solidarnosc" i jej bohaterowie.

Komuniści zmieniają Polskę 2.. Narodziny "Solidarności" 4.. 15.06.2020 r. Proszę o zapoznianie się z tematem pt. Solidarność i jej bohaterowie ze str 142 oraz uzupelnienie ćwiczeń.. Cel lekcji: Uczniowie poznają okoliczności powstania NSZZ Solidarność -wymień głównych bohaterów Solidarności -wyjaśnij, w jaki sposób Solidarność wpłynęła na zmiany w Polsce.Historia Klasa 4 Sp.. Środa 25.03.2020 r. form_wyst.. • zwolnienie z pracy anny walentynowicz.Z HISTORIĄ NA TY: KL. IV Osowiec.. Jest to powtórzenie i przypomnienie pojęcia czas i mapa w historii.. 3 (w tym ćwiczeniu podaj 3 przykłady) 2.. Komuniści zmieniają Polskę: -ograniczono swobody obywateli, kontrolując treści wszelkich publikacji, -za granicę można było wyjechać tylko za zgodą władz, -rząd planował w jakiej ilość produkować i sprzedawać towary, -brakowało towaru w sklepach: cukru, benzyny, mięsa, -z tego powodu .\ Klasa 4 Nowa edycja \ IV Ku współczesnej Polsce \ 6 "Solidarność" i jej bohaterowie 4.6.. Powtórzenie wiadomości.. s. 142-147 (nauka zdalna) Data: 25 czerwca 2020r.. Na którego czele staje Lech Wałęsa.Lekcja do podręcznika Wczoraj i dziśPrzeczytajcie podrozdział "Narodziny "Solidarności" ", ze str. 143 w podręczniku, a następnie przepiszcie z podręcznika do zeszytu definicje związek zawodowy i solidarność.. Temat: "Solidarność" i jej bohaterowie..

Temat: Solidarność i jej bohaterowie.

Kto stał na czele "Solidarności"?. Strajk w Stoczni.Temat: Solidarność i jej bohaterowie.. IV Ku wspolczesnej Polsce /.. Komuniści, którzy objęli w Polsce władzę po zakończeniu II wojny światowej ograniczyli Polakom wolność.Zatem proszę, abyście przesyłali zaległe notatki i ćwiczenia.. Zrób ćwiczenia ze str. 148: ćw.. Bardzo Proszę o zaległości !. Notatka do zeszytu: Przyczyny powstania ,,Solidarności": -wzrost niezadowolenia społecznego - strajki - zawarcie z władzami porozumienia w Gdańsku.. Filtry: materiały "do ćwiczenia".4 Zeszyt ćwiczeń.. Przeczytajcie temat z podręcznika i wykonajcie ćwiczenia w Zeszycie Ćwiczeń.. Znaczenie terminów: strajk, związek zawodowy, solidarność, stan wojenny, Okrągły Stół, demokracja Proszę: - przeczytać temat 6 z rozdziału IV - podręcznik str.142 do 147 - w zeszycie ćwiczeń .. Podręcznik str. 142-147.. Przeczytaj tekst z podręcznika str. 142- 147, zwróć uwagę na zamieszczone zdjęcia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt