Co oznaczają oznaczenia na metkach

Pobierz

To dlatego, że pochodzą z różnych krajów lub są wyprodukowane przez innych producentów.. Dla porządku wskazówki na metkach drukuje się w ogólnie przyjętej kolejności: pranie - wybielanie - suszenie - prasowanie - czyszczenie chemiczne[1].. Dzięki niemu dowiesz się, czy możesz wyprać swoje ubranie w pralce, a jeśli tak, to w jakiej temperaturze.Oznaczenia na metkach dotyczące suszenia Wszystkie symbole dotyczące suszenia mają kształt kwadratu.. Trójkąt to natomiast komunikat, że ubranie możemy wybielać i odwrotnie - przekreślony trójkąt tego zabrania.. Przekreślone koło oznacza zakaz chemicznego czyszczenia.. Odpowiednie suszenie zapobiegnie wyciągnięciu się i deformacji ubrań.. Normalny cykl prania w max temp.. To dzięki niemu dowiesz się, czy możesz bezpiecznie wyprać ubranie w pralce, czy musisz je wyprać ręcznie.. Prać ręcznie w temperaturze 40°C maksimum.. Normalny cykl prania w max temp.. Każda czy każdy z nas ma często problem z rozszyfrowaniem znaczeń symboli znajdujących sie na metkach naszych ubrań.. Poniżej przedstawiam ich wyjaśnienia: Oznakowanie produktu włókienniczego musi zawierać określenie składu surowcowego produktu i sposobu konserwacji produktu (z wyjątkami).Symbole na metkach co oznaczają , abc prania.. Linie pod spodem oznaczają cykl prania, im więcej .May 19, 2022Jan 8, 2021oznaczenia na metkach Napisy to też oznaczenia na metkach..

Symbole na metce co oznaczają?

Można się jeszcze spotkać z symbolami trójkąta.. Polecane produkty i technologie.. Czy któreś z nich można jednak traktować mniej restrykcyjnie niż inne?May 24, 2021Jun 23, 2021Pielęgnacja ubioru Często zastanawiamy się nad dokładnym znaczeniem symboli zamieszczonych na metkach odzieży.. System oznakowań jest jednak uniwersalny i międzynarodowy, a różnice w piktogramach nie powinny być duże.Dec 7, 2021Odczytywanie oznaczeń na metkach w przypadku symboli dotyczących prania jest bardzo intuicyjne.. Symbole prania Pierwszym oznaczeniem na metce jest zawsze symbol prania.. Dzięki zastosowaniu się do nich można przez wiele lat cieszyć się ulubioną odzieżą, która nie straci na jakości i intensywności kolorów.. Normalny cykl prania w max temp.. Liczby znajdujące się wewnątrz np. 40, 60, 90 to maksymalna temperatura wyrażana w stopniach Celsjusza, w której możemy bezpiecznie wyprać ubrania.. Przed suszeniem warto również odwrócić odzież na lewą stronę - istotne podczas suszenia na balkonie, gdyż pod wpływem słońca materiały mogą blaknąć.. Normalny cykl prania w max temp.. Jeśli zobaczysz symbol, przedstawiający miskę z ręką, będzie to oznaczało, że ubranie powinno być prane ręcznie.Jan 12, 2022Aug 3, 2021Feb 21, 2022Lista symboli na metkach ubrań..

Możesz tez posłużyć się napisami na metkach, zauważyliście?

Odzieży nie można prać, a jedynie czyścić chemicznie.. Ma to szczególne znaczenie w przypadku delikatnych tkanin.. EcoBubble - program, który dba o tkaniny6 days agoPrzechodząc do historii oraz początków powstania metki, musimy uświadomić sobie fakt, że dawne metki (jeśli w ogóle można je tak nazwać), znacząco odbiegały wyglądem jak i zawartymi w nich informacjami od tych które znamy obecnie.. To symbole dotyczące czyszczenia.Nieodpowiednio uprana ulubiona odzież szybko się zniszczy.. Na przełomie XIX i XX wieku, tego typu oznakowania, były umieszczane głównie dla podniesienia walorów produktu.Stosowanie się do zaleceń znajdujących się na metkach odzieżowych, gwarantuje wieloletnią trwałość materiału.. SUSZENIE.. W skrócie, zawierają one informacje dotyczące sposobu czyszczenia ubrań oraz w jakich .Oznaczenia na metkach dotyczące prania Zawsze pierwszym oznaczeniem na metce ubraniowej jest symbol dotyczący prania..

Poniżej przedstawiamy oznaczenia, które najczęściej spotykamy na metkach.

Jeśli jest on pusty, oznacza konieczność unikania suszarek bębnowych czy pralko-suszarek, a jeśli przekreślony - suszenie w ogóle nie jest dozwolone.. Miska z falą oznacza pranie podstawowe.. Temperatura prania Jeden z kluczowych czynników wpływających zarówno na kolor, kształt oraz naniesiony na odzież logotyp.Co oznaczają symbole na metce - jak mam wyprać to ubranie?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt