Scenariusz zajęć sportowych w szkole podstawowej

Pobierz

Scenka odegrana przez dzieci (wcześniej przygotowana z Nauczycielem), które przypominają rodzicom, że nie warto siedzieć przed telewizorem.. Po przygotowaniu materiału grupy przedstawiają swoją pracę.. Godzina 8 30 - 9 30 Konkurencje sportowe Konkurencje dla klas I - III szkoły podstawowej: kręcenie kółka hula - hop, skoki przez skakankę, strzał piłką do płotka, rzut woreczkiem do celu, skok w dal z miejsca.- umieć stosować zasady fair play w czasie gier i zabaw, - znać i stosować nazewnictwo i słownictwo sportowe, - rozwijać umiejętność współpracy w grupie, - stosować nabyte wiadomości i umiejętności w czasie ćwiczeń, gier i zabaw, - czerpać radość i zadowolenie z uczestnictwa w zajęciach,3 days agoPrzebieg: Nauczyciel wyznacza, w odległych od siebie miejscach sali gimnastycznej, sześć sektorów ponumerowanych od 1 do 6.. Jeden z liderów przedstawia schemat w postaci plakatu, jakich produktów powinno spożywać się najwięcej, a jakich najmniej.. Zaproszenie dzieci do zajęcia miejsc w kręgu i podanie tematu zajęć.. Zna zasady kulturalnego dopingu oraz uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej.. Powitanie z piosenką "Hej witam was chłopcy i dziewczynki".. W środę 1 czerwca 2022r.. Przygotowaliśmy dla Was regulamin współzawodnictwa klasowego, który (mamy nadzieję) przypadnie wszystkim do gustu..

Przykładowy scenariusz zajęć 7.

Uczniowie, dostrzegłszy liczbę oczek, niezwłocznie ruszają w stronę właściwego sektora sali.pozalekcyjnych zajęciach sportowych w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego "22" działającego przy Szkole Podstawowej Nr 155 w Krakowie.. Kształtowanie sprawności ogólnej i specjalnej z zakresu piłki nożnej.. .Przedstawienie programu dnia, omówienie harmonogramu konkurencji sportowych i zasad rywalizacji.. Uczestnicy: Reprezentację danej szkoły tworzą trzy najlepsze gimnastyczki z kl.ZADANIA POZALEKCYJNYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH 1.. Cele edukacyjne zajęć 1.. Temat: Kształtowanie wytrzymałości biegowej.. Kornela Makuszyńskiego w Morawicy Zajęcia edukacyjne: Wiedza o społeczeństwie .. Przywitanie stóp - dziecko i rodzic siedzą naprzeciw siebie, witają się .SCENARIUSZE LEKCJI WYCOWANIA FIZYCZNEGO NA BOISKU SZKOLNYM Temat : Jesienne gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym.. Zawiera on opis 12 konkurencji sprawnościowych dla 12 klas w szkole.I.. Doskonalenie elementów technicznych i taktycznych z zakresu piłki nożnej.. Kształtowanie postawy zrozumienia przez ucznia powodów i sensu jego starań o zdrowie oraz dobrą sprawność fizyczną o charakterze ogólnym.. Opanowanie i doskonalenie umiejętności technicznych z zakresu gier zespołowych..

Przykładowy scenariusz zajęć 8.

Motywacja uczestniczenia w zajęciach sportowych poprzez samokontrolę, samoocenę oraz wyróżnianie uczniów osiągających najlepsze wyniki sportowe.. Pogadanka na temat znaczenia zdrowego odżywiania się.. Pierwszym .substancji, a w których najmniej oraz porównują ich wartość kaloryczną.. Decyzja napisania autorskiego Programu nauczania tańca w klasach I-VIII szkoły podstawowej wynika z obserwacji i spostrzeżeń pozwalających stwierdzić, że kultura muzyczno-ruchowa i taniec jest w obecnej praktyce wychowawczej wielu .Program "Szkolny Klub Sportowy" jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną.. Bawiąc się lego ucze sie programować.. Nauczyciel zwraca uwagę na czynnik, którego w trakcie lekcji specjalnie unikał, na aktywność fizyczną.Pogadanka na temat dyscyplin sportowych, jakim sprzyja nadejście wiosny.. ODPOWIEDZI: Snowboard, żeglarstwo, wyścigi rowerów górskich itd.. Sprzęt do ćwiczeń: kłoda drzewa, drzewa, dwie piłki do siatkówki, wykorzystujemy też ukształtowanie terenu.. Rozgrzewka sportowa.. Wyścigi ozobotów- kodowanie 5.. Doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej.. CELE CEL GŁÓWNY Podnoszenie poziomu ogólnej sprawności (szybkości, zwinności i gibkości).. Informatyka w działaniu..

3.Przykładowy scenariusz zajęć 6.

Buty sportowe dla syna 200 zł Lekarstwa dla mamy 95 zł Kurtka dla córki 250 zł Nowe biurko dla taty 450 zł .Największa w Polsce baza szkolnych scenariuszy przedstawień.. Ważne jest zdrowie, czyli ćwiczenia.. w Szkole Podstawowej im.. Znajdziesz tu scenariusze uroczystości, spotkań, widowisk, apeli, inscenizacji czy montaży poetycko-muzycznych.. Prawidłowy rozwój dzieci, ich sprawność intelektualna i fizyczna zależy od sposobu odżywiania.. Zebrania z rodzicami w roku szk.. Organizmy dzieci w wieku szkolnym wymagają wartościowych i prawidłowo skomponowanych posiłków.. Potrafi współpracować w zespole.. Kornela Makuszyńskiego w Morawicy Szkoła Podstawowa im.. - Ramiona - Kręcimy ramionami w przód, w tył, najpierw obiema rękami razem, potem każdą z osobna oraz na przemian .Konspekt zajęć atletyki terenowej dla uczniów klasy 7 szkoły podstawowej.. Schylamy głowę w przód i w tył, następnie na boki.. - kulturalne kibicowanie , właściwe zachowanie w czasie trwania zawodów .. Moje dochody, wydatki, oszczędności.. Nauczyciel wyświetla prezentację.Celem organizowania "zajęć rekreacyjno - sportowych" jest popularyzacja zdrowego trybu życia, oraz czynnego wypoczynku wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Kalinowie..

Przykładowy scenariusz zajęć 9.

Przykładowy scenariusz zajęć 12.. -zna zasady prawidłowego odżywiania -wymienia zalety i właściwości wody -potrafi rozwinąć zdanie: "Długi sen-zdrowy dzień".SCENARIUSZ ZAJĘĆ NA DZIEŃ DZIECKA I SPORTU WSTĘP W tym roku Dzień Dziecka i Sportu w naszej szkole dla klas IV - VI będzie miał nieco inny przebieg niż zazwyczaj.. Kan Mariana Lipskiego obchodziliśmy bardzo uroczyście Dzień Dziecka.. Cele:-pogłębia zasób słownictwa z zakresu aktywności fizycznej i zdrowia -wymienia elementy zdrowego stylu życia -rozumie jakie znaczenie dla rozwoju organizmu ma aktywność fizyczna.. Miejsce ćwiczeń: park, las.. Podział na grupy.. 5.Konspekty zajęć; Dokumenty; Galeria; O projekcie; Sprawozdania; Rodzice.. Wzbogacenie uczniów w wiadomości dotyczące: przepisów gry, sędziowania.. Grupa piąta skupia się na wymyśleniu nietypowych zajęć sportowych, takich, które wymagają np. szczególnej pogody (zimowe), odpowiedniego terenu, odpowiedniego treningu.. Powstanców Wielkopolskich w Żninie Scenariusze lekcji pokazowych Scenariusze do pobrania: Obszar informatyczny Klasy I-III 1.. Liczba ćwiczących: 14 chłopców.. Rozgrzewka a) w dwóch rzędach: - krążenie ramion - krok odstaw-dostaw - skipy A i C - podskoki - w jednym rzędzie ćwiczenia na drabince koordynacyjnej b) w miejscu - skłony - skrętoskłony - krążenia bioder - krążenie stawów kolanowych i skokowych 3.Cele edukacyjne sportowych zajęć pozalekcyjnych.. 2020/2021; Rada Rodziców; .. CELE OPERACYJNE Uczeń: 1.. Zakodowany swiat ucznia.1.. 3.- angażowanie uczniów posiadających predyspozycje gimnastyczne do chętnego uczestnictwa w tego typu zajęciach i uprawiania tej dyscypliny sportowej.. Uczestnicy: W imprezie uczestniczyć mogą wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Kalinowie z każdej klasy reprezentacja 6-osobowa (3 dziewczęta i 3 chłopców).Wprowadzenie zajęć sportowych z elementami strzelectwa sportowego od czwartej klasy szkoły podstawowej będzie wymagało od osób prowadzących zajęcia z młodzieżą należytego doboru ćwiczeń ogólnych, ukierunkowanych i specjalistycznych.1.. Gdy tylko to uczyni, ustawia wszystkich ćwiczących pośrodku sali i rzuca dużą kostką.. Edukacja ekonomiczna w scenariuszach lekcji dla szkoły .Scenariusze lekcji pokazowych - Szkoła Podstawowa nr 1 im.. Wszechstronne oddziaływanie na ustrój, przyczyniające się do korygowania istniejących u dzieci deficytów.. Zna zasadę "fair .3 days agoorganizowanie zajęć i imprez sportowych udział w zawodach tanecznych regionalnych i opgólnopolskich .. Podsumowanie: 1.. Roboty wkraczaja do pierwszej klasy.. Powitanie - zapoznanie z trenerem i jego pracą - podanie tematu zajęć - pogadanka 2.. Ministerialny program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod .Scenariusz lekcji przygotowany na wizytę studyjną w Szkole Podstawowej im..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt