Opisz podróż małego księcia po planetach

Pobierz

Zwierzę, w przeciwieństwie do ludzi, posiadało mądrość życiową.. Na następnej planecie mieszkał Bankier który przez 54lata liczył gwiazd.Człowiek ten bardzo się ucieszył z wizyty Małego Księcia, ponieważ był przekonany, że zyskał dla siebie publiczność, która będzie go oklaskiwać.. Każdą z nich zamieszkiwała charakterystyczna postać, z którą kontakt okazał się dla tytułowego bohatera niezwykle cennym doświadczeniem, prowadzącym do lepszego zrozumienia świata.Treść.. Mały Książę nie rozumiał, dlaczego Próżnemu zależy na pochwałach, więc dor.Mały Książe bez chwili zastanowienia odleciał dalej.. Spotkanie z lisem całkowicie zmieniło jego sposób myślenia.. Poza tym rosną tam baobaby i malutkie skromne kwiatuszki, spotkac możne także śliczną różyczkę.Opis planet w ''Małym Księciu''.. Planeta, na której mieszka Mały Książę to asteroida B 612.. Spotyka on tam różnych dorosłych ludzi, od których próbuje dowiedzieć się czegoś istotnego o życiu, ale po każdym spotkaniu, po każdej kolejnej rozmowie jest coraz bardziej rozczarowany.Autor: Jedną z ciekawszych literackich wędrówek jest pełna przygód podróż opisana w dziele Antoine de Saint-Exupery'ego pod tytułem "Mały Książę".. Asteroida 325 Pierwsza odwiedzona planeta przeze mnie zamieszkiwana była przez Króla, który myślał iż jest władcą każdego i ma swoich podwładnych lecz w rzeczywistości ów Król nie miał żadnych służących tudzież ludzi na jego rozkazy, dlatego postanowiłem lecieć z mymi ..

... Uzupełnij graficzny obraz wędrówki Małego Księcia po planetach.

Wraz z innym swoim przyjacielem, pilotem rozbitego na pustyni samolotu, poszedł w nocy na spotkanie ze żmiją, która miała go ukąsić, aby był lżejszy podczas duchowego powrotu na swoją planetę B-612.Mały Książę mieszkał na maleńkiej planecie, którą w 1909 roku odkrył pewien turecki astronom.. Małemu Księciu wydał się dziwnym, dlatego opuścił jego planetę.. Pierwszą planetą , którą odwiedził rządził król, którego ulubionym zajęciem było wydawanie rozkazów.W przedostatnim rozdziale Mały Książe ginie, chcąc powrócić duchem do swojej ukochanej róży i do swojego małego królestwa.. Wyrastała bardzo powoli i pewnego dnia o wschodzie słońca rozkwitła.. "Mały Książe" będąc tam dowiedział się, że król panuje nad innymi planetami inad gwiazdami.odpowiedział (a) 29.12.2009 o 22:07.. Dlaczego gwiazdy stały się ważne dla pilota po spotkaniu z Małym Księciem?. Zwiedził dużo planet, ale na żadnej nie znalazł bratniej duszy.. Planeta 326 - zamieszkiwana przez Pana Próżnego; cecha, jaką prezentuje, to próżność; krótka charakterystyka: Pan Próżny nie odpowiada na ważne pytania, słucha tylko pochwał i oklasków, jest egoistą refleksja: "Dorośli to osoby nieobliczalne".Ostatnią planetą, którą odwiedził Mały Książę, była Ziemia.. Etapy wędrówki Małego Księcia.. "Mały Książę" podróż po planetach..

Bohater widząc jednak zadufanie Próżnego, wyruszył w dalszą podróż.

Proszę czekać.Jednym przyjemnym zajęciem było oglądanie zachodów słońca.. Chcąc się czegoś nauczyć zaczął zwiedzać te planety.. Mały Książe po opuszczeniu swojej planety postanowił zwiedzić planety sąsiednie, miał nadzieje, że nauczy się czegoś i znajdzie przyjaciela.. Pierwsza planeta była zamieszkana przez Króla.. oczekiwał on uwielbienia, oklasków i podziwu.. Planeta, z której pochodził, Mały Książę niewiele była większa od zwykłego domu.. Kolejną planetą była planeta Pijaka.. PLANETA KRÓLA Król uznał, że Mały Książę jest jego poddanym i chciał nim rządzić.. Opis.. Czwarta planeta z kolei- Asteroid 328 należała do Biznesmena, można też powiedzieć, że do Bankiera.. Opinia Małego Księcia : ''Dorośli są bardzo dziwni''.. Główny bohater, zamieszkujący małą planetę, zapragnął przeżyć przygodę, a jednocześnie chciał się czegoś nauczyć i znaleźć przyjaciela.. PLANETA PRÓŻNEGO.. Pierwsza planeta była zamieszkana przez Króla.. W 1909 roku dostrzegł ją pewien turecki astronom, lecz ze względu na jego strój nikt nie traktował jego słów poważnie.. Asteroida 325 - zamieszkiwana przez Króla.. Król uznał, że Mały Książę jest jego poddanym i chciał nim rządzić..

... by je poznać i czegoś się o nich nauczyć - wyrusza w długą podróż po różnych planetach.

Refleksja z książki: "Autorytet opiera się na rozsądku".. Pierwsza planeta była zamieszkana przez Króla.. Był to człowiek "precyzyjny i poważny", - w tym miejscu Mały Książę zaśmiał się nieco .Razem z Małym Księciem uczniowie wyruszyli w trójwymiarową podróż po planetach.. Róża pojawiła sie nie wiadomo skąż, może wiatr przywiał nasionko.. Znajdują się tam trzy wulkany, dwa aktywne i jeden wygasły.. Po chwili rozmowy z Pijakiem okazało się że pije bo się wstydzi że pije.Bohater bez słowa odleciał dalej.. Król uwielbia rozkazywać, jest szczęśliwy, że ktoś wykonuje jego polecenia.. Jakie planety odwiedził Mały Książę?. "Mały Książe" będąc tam dowiedział się, że król panuje nad innymi planetami inad gwiazdami.Odpowiedź: 1.. Mały książę opuścił swoją planetę, gdyż był nieszczęśliwy z powodu róży, która była dla niego jedyną ukochaną.. Po wizycie u .Mały Książe" mieszkał na planecie, która krążyła w okolicy siedmiu innych planet.. Planetą, z której przybył Mały Książę, jest gwiazdą B-612.. Pewnej doby przyglądał się temu zjawiski aż czterdzieści tzrzy razy.. Chcąc się czegoś nauczyć zaczął zwiedzać te planety.. Buło to kapryśna, ciągle nadąsana i niezadowolona.. Mieściły się na niej również trzy wulkany, z których jeden był nieczynny.Chcąc się czegoś nauczyć zaczął zwiedzać te planety.. Chciałby nawet rządzić zachodami Słońca, ale rozsądnie dopasować się do sytuacji, bo bardzo zależy mu na autorytecie..

Dzięki niej poznaje, czym jest miłość, przyjaźń i śmierć.Wędrówka z Małym Księciem po planetach.

Opowiedział mu o procesie tworzenia więzi, który porównał do oswajania dzikiego zwierzęcia.. .Podróże Małego Księcia niedziela, 6 stycznia 2013.. Chłopiec był zachwyconytaką władzą, gdyż gdyby on taką posiadał mógłby cały dzień obserwować zachody słońca.. Asteroida Małego Księcia znajdowała się nieopodal sześciu innych niewielkich planet: 325, 326, 327, 328, 329, 330.. Naukowiec nadał jej oficjalną nazwę asteroidy B-612.. Mały Książe" mieszkał na planecie, która krążyła w okolicy siedmiu innych planet.. Jest niewiele większa niż dom.. Jest jednak przy .Co przedstawiały rysunki, o które poprosił Mały Książę pilota?. Ta gwiazda była widziana raz tylko, w 1909 roku, przez tureckiego astronoma, który swoje odkrycie ogłosił na Międzynarodowym.Wędrówki Małego Księcia po planetach Wędrówki Małego Księcia po planetach.. że gwiazdy, które zresztą nalezą do niego.. Wirtualnie poznali Małego Księcia i Lisa, mogli zaopiekować się Różą, wyrywać baobaby i zobaczyć dymiący wulkan - mówi polonistka.. Wszyscy dorośli na odwiedzanych planetach byli tak skupieni na sobie albo na swojej pracy, że w ogóle nie zwracali uwagi na innych ludzi.Prezentacja powstała w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy 6e Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie.Mały Książę to tytułowa postać mini powiastki autorstwa Antoine'a de Saint-Exupery'ego, do dziś przez wielu uważanej za jedno z najpiękniejszych i najmądrzejszych dzieł literatury europejskiej i światowej.. "Mały Książe" będąc tam dowiedział się, że król panuje nad innymi planetami inad gwiazdami.. Dopiero w 1920 r. ogłosił ten fakt jeszcze raz, tym razem - jako że był ubrany we frak - uznano jego .Podróże Małego Księcia.. Cała planeta była pokryta puszkami i butelkami po alkoholu.. Lis podkreślał, że prawdziwa przyjaźń jest warta poświęceń.Opisz, jak wyglądała planeta B-12.Podaj przyczyny, dla których Mały Książę ją opuścił.. Planeta 327 należała do Pijaka, którego jedyna aktywność polegała na spożywaniu dużej ilości alkoholu.Główną częścią fabuły powiastki filozoficznej autorstwa Antoine'a de Saint-Exupery'ego pt. Mały Książę, jest samotna wędrówka tytułowego bohatera po wszechświecie i odwiedziny na różnych planetach.. Mimo, że róża przepraszała księcia za swoje postępowanie za to, że "żądała opieki i komplementów", odgrywała "wielką damę" nie zatrzymała swego .Próbuje przekupić małego księcia.. Na planecie tej zamieszkiwał jedynie Mały Książę.. Lekcje została przeprowadzona w myśl zasady BYOD - Bring Your Own Device, czyli Przynieś Swoje Własne Urządzenie.Mały Książę podróżował po świecie, by znaleźć przyjaciela..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt