Opowiadanie reks streszczenie

Pobierz

Sądził, że dzięki temu stanie się prymusem.. II.Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem opowiadań jest Mikołajek, chłopiec żywiołowy i lubiący bawić się z kolegami.. cierpienia młodego wertera.. Pies przedstawił mu buldoga Toma, pudla Glu-Glu i wiele innych psów.. Nie jest nawet ładny - ma wielką głowę, nieproporcjonalną w stosunku do reszty ciała, wydłużony tułów, bardzo długi ogon, krzywy, bo musiał być kiedyś złamany i nieprawidłowo się zrósł.Akademia pana Kleksa - streszczenie i opracowanie lektury Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.. Nazwał go Reksem.. Piętnastu.. Reks zjada begonie, ale chłopiec stwierdza, że mają "więcej be- gonii niż foteli".Chłopiec wygoniony na dwór, zostaje z Reksem i płacze.. Nie należy do dużych psów - nie sięga mi nawet do kolana.. 3.RosółMikołajek i inne chłopaki to zbiór krótkich historyjek, z których każda zajmuje jeden rozdział.. Zauważył bałagan, a nawet ubrudził się atramentem i na koniec, pogratulował pani i uścisnął jej dłoń.. Postaraj się, by punktów nie było więcej niż 6.. Kiedy Alcest wyjaśnia, że po prostu palić, Mikołajek ma mieszane uczucia.. Okno się otworzyło i wyjrzał uroczy psi pysk.. Reks przyprowadził Adama do domu.. Ta jednak nie chce o tym słyszeć, dlatego Mikołajek proponuje, by Reks zamieszkał w ogrodzie.Chłopiec wygoniony na dwór, zostaje z Reksem i płacze..

bajki robotów streszczenie.

Chłopiec próbuje go złapać i karmi bułeczką z czekoladą.. Oczywiście dostał pałę, co tylko potwierdziło zdanie jego kolegów o wpływie okularów na oceny szkolne.. Dołącza się też sąsiad, Pan Blédurt, który chce zostać czerwonoskórym Dzikim Bawołem.. Nagle zjawił się właściciel psa, pan Julian Józef Trempé, i zabrał go do domu.. Rozmawia z mamą i próbuje ją nakłonić do pozostawienia psa w domu.. Oko pana Kleksa odwiedza księżyc, jednak właściciel zaczarowanego oka nie kończy opowieści o dalekiej .Streszczenie szczegółowe I.. Obudziło mnie mocne pchnięcie w ramię.. I tak każdego dnia psy jadły czekoladę i od razu budowały nową.. Kiedy przychodzi tata, zaprzyjaźnia się z Reksem, a potem rozmawia z mamą i pociesza synka.. Tam w ogrodzie na krzakach rosły kiełbasy, a z kranu płynęło mleko.Pobierz: plan wydarzeń do rozdziału reks mikołajek.pdf.. Opowiada bowiem, językiem dziecka właśnie i z jego perspektywy, jak chciał w domu pieska i nie rozumie stanowiska rodziców.zwabienie psa na bułkę z czekoladą., marzenia mikołajka o tresowaniu pupila., złość mamy na widok znajdy w domu., żal chłopca i pobyt z psem na podwórku., nieudane próby rozmowy taty z mamą., wspólne budowanie z tatą budy dla reksa., pojawienie się właściciela zguby., smutek mamy i tęsknota za oddanym psem., obietnica przyprowadzenia mamie …Reks Mikołajek wraca ze szkoły i dostrzega idącego przed nim psa..

Spotkanie z opowiadaniem ,,Reks".

Wbrew poglądom innych chłopców, przyjaźni się też z sąsiadką, Jadwinią.. Nie jest rasowy - to zwykły kundel.. Rodzina Mikołajka była bardzo smutna.. "Reks ma obecnie półtora roku.. Pomnik został wykonany z czystej czekolady.. srebrny grosz andersen.. Zaprowadził chłopca pod pomnik.. Adaś Niezgódka po nauczeniu się wznoszenia w powietrze odwiedza psi raj, po którym oprowadza go pies Reks.. Narratorem w tekście jest Wszystkie zwierzęta żyły w zgodzie i przyjaźni.. Mama nie jest zachwycona tym pomysłem, zwłaszcza że pies zaczyna gryźć fotel.Temat 1: O stosunku ludzi do psów.. Tato razem z Mikołajkiem postanowili zbudować psu budę.Chłopiec pozostaje z Reksem przed domem i płacze.. Wtedy zjawia się tata i jemu Reks od razu przypada do gustu.. Wtedy zjawia się tata i jemu Reks od razu przypada do gustu.. Chce go zabrać do domu i nauczyć sztuczek oraz łapać z nim złodziei, tak samo jak w filmie, który niedawno oglądał.. "- Witaj, - powiedział pies.. Reks W drodze ze szkoły Mikołajek zauważył małego pieska.. dziewczynka z szóstego księżyca.. Ta jednak nie chce o tym słyszeć, dlatego Mikołajek proponuje, by Reks zamieszkał w ogrodzie.Reks Mikołajek w drodze do szkoły spotkał małego pieska, Reksa, którego jednak mama nie pozwoliła mu zatrzymać w domu..

Przeczytajcie streszczenie opowieści i na jego podstawie napiszcie ramowy plan wydarzeń.

Wokół były tylko gwiazdy.. Mikołajek zabiera psa do domu, z czego nie jest zadowolona jego mama.. T: Nadajemy znaczące nazwiska bohaterom powieści pt. "Mikołajek".. Mama nie pozwoliła zostawić psa w domu.. Byłem zmęczony długim lotem i zasnąłem.. Niesforny i bardzo ruchliwy pies pogryzł nawet obicie fotela, który miał być przeznaczony tylko dla gości.. Rozmowa na temat wyboru rozdziałów.. Mama nie chce mieć psa w domu, więc Mikołajek proponuje, żeby zwie- rzę mieszkało w ogrodzie.. Inni chłopcy bardzo mu tego zazdrościli i prosili go o pożyczenie szkieł.. Jest tajemniczy - w końcu okazuje się że ma cygaro.. Tłum psów lizał pomnik.. miecz przeznaczenia.. Rozmawia z mamą i próbuje ją nakłonić do pozostawienia psa w domu.. pianista.Dorośli mężczyźni w tym opowiadaniu pokazali się z niezbyt dobrej strony.. Boi się, że nie .1. Ilu chłopców pojawiło się na placu, by rozegrać mecz?. Potem z kolei nikt nie chciał być jeńcem.. Przygotuj się do streszczenia wybranego rozdziału powieści, który najbardziej Cię zainteresował.. "Mikołajek" - opowiadanie "Najmilsza pamiątka" plan wydarzeń - Ustawianie w kolejności Fotograf w szkole Mikołajka., Wyprawa do piwnicy po skrzynki., Próba ustawienia niegrzecznych chłopców do zdjęcia., Przechwałki Gotfryda., Plama na koszulce Alcesta i niegrzeczne zachowanie Euzebiusza., Zniknięcie fotografa.Cykl lekcji poświęconych powieści pt. "Mikołajek"..

Cel: przeczytacie streszczenie najważniejszych wydarzeń i na jego podstawie i ułożycie ramowy plan wydarzeń .

telemach w dżinsach.. "Kleofas ma okulary!". Poza tym bardzo kocha swoich rodziców, a tatę uważa za "najfantastyczniejszego na świecie".. jak miała na imie matka lisy.. Chłopcy - rzecz jasna - posprzeczali się i pobili.. Nawet gruby Alcest, po którym nikt się tego nie spodziewał.. Przede mną była ściana z matowego szkła, zapukałem do bramy.. W końcu zostaje nim tata Mikołajka.. Szesnastu B. Osiemnastu.. Mikołajek najpierw nie bardzo rozumie, co mieliby z nim robić.. 2.Adaś opowiedział, jak się tu dostał.. Przychodzi do niego Alcest i chce wyciągnąć kolegę, by się zabawić.. Chłopiec wygoniony na dwór, zostaje z Reksem i płacze.. Ale w końcu Wszystkie chłopaki to po prostu duże dzieciaki.. Kleofas, najgorszy uczeń w klasie, przyszedł do szkoły w okularach.. Adama zaczepił pies Lord uskarżający się, że ludzie nie rozumieją zwierząt, a czasem są dla nich źli.Najpierw każdy chciał być Joe i mieć białego konia.. 2.Mikołajek siedzi w ogródku i nic nie robi.. Postanowili jednak zbudować zwierzakowi budę, w czym pomógł tata chłopca.. Do paczki należy też najlepszy przyjaciel Mikołajka, Alcest.Opis przygody Adasia w psim raju, Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Reks pokazał Adamowi miasto..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt