Uzupełnij tekst rodzajnikiem nieokreślonym lub przeczeniem rzeczownika

Pobierz

Daj znać czy wszystko jest dla Ciebie jasne, czy może czegoś do końca nie zrozumiałeś/-aś i mogę w czymś pomóc I jak zwykle trening czyni misrza, dlatego spróbuj napisać kilka zdań przeczących do każdego słówka: nein , nicht i kein / keine .Uzupełnij dialogi rodzajnikami określonymi, nieokreślonymi lub przeczeniem kein w odpowiedniej formie: 1.. 9,12,15 str. 43, 44, 46 (szara) 1) Zaczynamy od podręcznika.. Was kostet sie?Uzupełnij zdania rodzajnikiem nieokreślonym, przeczeniem kein lub zaimkami dzierżawczymi w mianowniku lub bierniku.. Poza jednym wyjątkiem w rodzaju nijakim, dodasz w odmianie rzeczownika z rodzajnikiem nieokreślonym takie same końcówki jak wyżej: einen netten Mann, eine nette Mutter, ein nettes Kind, deine netten Eltern.2 Rzeczownik 18-19.. Generalnie dla zapamiętania utarło się że nicht używamy do czasowników i przymiotników a kein do rzeczowników, jednak bardziej szczegółowo wygląda to tak: W języku niemieckim możemy zaprzeczyć używając nicht, kein, albo nein.. lub Nein, ich lerne nicht.Jeżeli jest to przydawka (okreslenie rzeczownika, które stoi przed nim), wtedy dodajemy końcówki, np. der alte/ein alter/alter Mann, die alte/eine alte/alte Frau etc.. Liczę na szybką odpowiedz.Wpisz rodzajniki określone i uzupełnij tekst przeczeniami rzeczownika.. Odmiana przeczenia kein przez przypadki: ..

Uzupełnij tekst rodzajnikiem nieokreślonym lub przeczeniem rzeczownika .

Ich mag Pizza und Spaghetti.7.Uzupełnij zdania 1-6 czasownikiem mógen we właściwej formie.. NEIN może być samodzielnym przeczeniem lub występować przed zdaniem z przeczeniem NICHT i KEIN/KEINE, np.-Lernst du?-Nein.. Jeżeli natomiast słówko to stoi w funkcji orzecznika (orzecznik to część orzeczenia), wtedy jest już nieodmienne i stoi najczęściej na końcu zdania, np.Zmienia się tu rodzajnik i końcówka przymiotnika, a sam rzeczownik brzmi tak, jak w mianowniku.. Przymiotniki występujące po przeczeniu kein-oraz zaimkach dzierżawczych w lp.. 62, 63, 65 (pomarańczowa) Ćwicz.. w mianowniku i bierniku • Liczba mnoga rzeczownika • Rzeczownik złożony.. Przeczenie kein odmienia się przez rodzaje rzeczownika i przypadki.. Rodzajnik może być określony (der,die,das), nieokreślony (ein, eine), może go nie być wcale (rodzajnik zerowy) lub może być przeczący (kein).. "Nicht" użyj, aby zaprzeczyć czasownik, np. "ich gehe nicht" lub rzeczownik (z rodzajnikiem określonym lub zaimkiem dzierżawczym), np. "sie ist nicht deine Freundin" lub .- zrozumieć tekst ze słuchu lub czytany o niskim stopniu trudności, korzystając z pomocy nauczyciela .. rzeczowniki z rodzajnikiem nieokreślonym - rozróżnić formy rzeczownika w mianowniku .. rzeczowniki z przeczeniem kein - wstawić w zdaniu przeczenie kein w odpowiedniejWystępuje wtedy przed drugim orzeczeniem, lub na końcu zdania..

Wpisz formę mótchte.... 8.Uzupełnij tekst rodzajnikiem nieokreślonym lub przeczeniem rzeczownika.

Singular Plural"Kein" użyj by zaprzeczyć jakiś rzeczownik (bez rodzajnika lub z nieokreślonym), np. by powiedzieć, że czegoś nie masz - "Ich habe keine Lust.". Nein, das ist Buch, das ist Heft.Uzupełnij zdania rodzajnikiem określonym lub nieokreślonym w odpowiednim przypadku.. ZAŁĄCZNIKI.Uzupełnij rodzajniki nie określone i przeczenie rzeczownika w mianowniku lub bierniku.. • Odmiana rzeczownika z rodzajnikiem określonym w mianowniku i bierniku • Odmiana rzeczownika z rodzajnikiem nieokreślonym w mianowniku i bierniku • Odmiana rzeczownika z przeczeniem kein.. Trzy razy w semestrze uczeń ma prawo nie odrobić pracy domowej lub nie przygotować się do lekcji Jeśli zgłos Niewywiązywanie się z obowiązków na początku lekcji nie dostanie oceny niedostatecznej i to 10.. Wtedy do akcji wkracza jego zastępca, przymiotnik.Moim zdaniem jest to konstrukcja naturalna (intuicyjna)..

Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi i... J.NIEMIECKI !

Nie mam tutaj stuprocentowej pewności, a w tej chwili też i czasu na jakieś dogłębniejsze sprawdzanie, ale skoro używa się jej z przeczeniem "kein" oraz zamkami dzierżawczymi ("mein", "dein" usw.). 3 Zaimek 20-21.Uzupełnij poszczególne teksty wpisując w każdą lukę jeden wyraz z ramki w odpowiedniej formie tak aby otrzymac logiczna i gramatyczna całość.. Rodzajnik niemiecki przekazują jaki rodzaj, liczbę i w jakim przypadku jest rzeczownik.- rzeczownik z rodzajnikiem nieokreślonym w bierniku.. odmieniają się tak jak po rodzajniku nieokreślonym.. Was kostet sie?Kein zaprzecza rzeczownik z rodzajnikiem nieokreślonym lub bez rodzajnika.. Forma ta określa osoby lub przedmioty, które nie istnieją w ogóle bądź są nieobecne.. Treści, ćwiczenia i zadania: Podręcznik; zad.. Prace dodatkowe Uczeń może uzyskać oceny za prace dodatkowe, np : wykonywanie projektów, dekoracji tematycznych i innych 11.. Rzeczowniki w języku niemieckim posiadają swój rodzajnik, który określa rodzaj, przypadek (jeden z 4) oraz liczbę rzeczownika.. Przeczenie kein i nicht Ich will nur Geld.. Nastepnie dopasuj zdania 1-6 do zdań A-F o podobnej treści.. Jeżeli uzupełnienie rodzajnika nie jest konieczne, to wstaw kreskę.. 9-12, str 49-50 Ćwiczeniówka ( dla chętnych na ocenę): ćwicz..

Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi i przeczeniem rzeczownika w mianowniku i bierniku.

W liczbie mnogiej rodzajnik nieokreślony nie występuje.Kein keine zaprzecza rzeczownik z rodzajnikiem nieokreślonym.. Uzupełnij tekst rodzajnikiem nieokreślonym lub przeczeniem rzeczownika .. Tam , gdzie nie powinno być rodzajnika, wpisz kreske.. Nicht używamy kiedy: - Chcemy zaprzeczyć czasownik.. Rodzajnik nieokreślony występuje tylko w liczbie pojedynczej.. Uwaga!. Szef, czyli rodzajnik, jest teraz nieokreślony (ein, eine).. Ich habe leider .Odmiana rzeczownika z rodzajnikiem nieokreślonym.. Zadanie 9 str. 49.. Uzupełnij tekst podanymi czasownikami w odpowiedniej formie.Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.. Co do siebie pasuje?rzeczownik z rodzajnikiem nieokreślonym, używamy was für i dodajemy rodzajnik nieokreślony w odpowiednim przypadku, np.: - Was für ein Mann war das?. PLS pomocy4.. Po wyżej napisałem polecenie i wrazie czego wysłałem załacznik.. Max siehst su einen Hund?-.Uzupełnij dialogi rodzajnikami określonymi, nieokreślonymi lub przeczeniem kein w odpowiedniej formie: 1.. W niemieckim występują rodzajniki określone (der, die, das) i nieokreślone (ein, eine i znowu ein).. Zaprzecza całą część zdania.. Leon kauft .J.NIEMIECKI !. to występuje ona chyba też, o ile nie przede wszystkim, z samym rodzajnikiem nieokreślonym (w końcu będącym swego .Rodzajniki niemieckie - podsumowanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt