Test ze znajomości opowieści wigilijnej

Pobierz

Główny bohater opowieści wigilijnej był niezwykle skąpy.test ze znajomości treści opowieści wigilijnej.pdf (22 KB) Pobierz.. Ostrzegamy - quiz z "Opowieści wigilijnej" nie .Ze względu na skąpstwo Scrooge zabrania Cratchitowi: .. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Scrooge szybko się go pozbył.Czy należy czynić dobro i uszczęśliwiac ludzi na podstawie ,, Opowieści wigilijnej '' i własncyh doświadczeń.. 2) Kim był Marley dla Scrooge'a?. Aby sprawdzić swoją wiedzę na temat książki, zrób szczegółowy test.. Edit "Opowieść wigilijna" - kartkówka ze znajomości lektury DRAFT.. Gdzie rozgrywa się akcja "Opowieści wigilijnej" Preview this quiz on Quizizz.. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. (Noc wigilijną) Kogo nie lubi najbardziej Scrooge?. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Pytania do lektury: Opowieść wigilijnaTest ze znajomości książki Opium w rosole; Zwróć uwagę na atmosferę panującą w domu Jedwabińskich.. W wigilijny wieczór Ebenezer Scrooge siedział w wyziębionym sklepowym kantorze.. NigdyWybierz test z rozdzialu Opowiesc wigilijna - streszczenie i test lub podrozdzialow podrecznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Pytania .. Przedstaw, jak jest, a jak być powinno..

test ze znajomosci tresci opowiesci wigilijnej ...

answer choicesOdwołując się do znajomości całego utworu Charlesa Dickensa, oceń, czy zdania są prawdziwe.. W domu Scrooge'a na kaflach pieca były przedstawione różne sceny i postaci.. Lista pytań do lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa.1) Akcja "Opowieści wigilijnej" rozgrywa się: a) w Paryżu.. Rozwiąż test!Test zawiera 18 pytań.. TAK NIEPytania do lektury "Opowieść wigilijna".. Zaproszony przez kuzyna na Wigilię, Scrooge: a) zgodził się z radością, b) niegrzecznie odmówił wizyty, c) grzecznie odmówił wizyty, d) zgodził się niechętnie.. Poproszony o wigilijny datek naSprawdzian z Opowieści Wigilijnej test sprawdzający wiedzę z lektury ,,Opowieść Wigilijna'' Podaj swoje imię: Jak nazywa się autor tej książki?. Karol Dickens; Jakub Grimm; Hans Christian Andersen ; .. zabranie go ze szkoły ; MENU TEST.4free.pl.. Test składa się z 15 pytań.. Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. a) XX b) XXI c) XIX d) XVIII 3) Gdzie toczy się akcja?6.. b) Sąsiadem z kamienicy.. Odpowiesz na pytania o autora dzieła, jego głównych bohaterów i czas akcji, a my powiemy ci, czy warto jeszcze raz wrócić do lektury i uzupełnić braki.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. d) Kolegą z pracy w składzie Feezwiga.Rozpocznij test.. Otocz kółkiem TAK albo NIE.. Podaj czas trwania akcji "Opowieści wigilijnej".. Czas na odpowiedź: 10 sekund..

Test z Opowieści wigilijnej.

Przyszedł do niego siostrzeniec, Alfred, aby zaprosić go na bożonarodzeniowy obiad.. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. odpowiedź: W "Opowieści wigilijnej" były cztery duchy: Duch Jakuba Marleya, Duch Wigilijnej Przeszłości, Duch Tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Przyszłych Wigilii.. Opowiedz jako Syzyf historię konfliktu z bogami Olimpu.. Przesłanie opowiadania jest optymistyczne - każdy, nawet najbardziej zatwardziały wyzyskiwacz, może zawrócić ze złej drogi oraz odzyskać własną godność i ludzki szacunek.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Czy macie trudne pytania (test ze znajomości lektury) z Opowieści Wigilijnej?. "Opowieść wigilijna" to lektura do 7 klasy szkoły podstawowej.. Każdy powinien czynić dobro i uszczęśliwiac ludzi, bo dzięki temu można zmienić świat na lepszy.. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Wydarzenia przedstawione w Opowieści wigilijnej rozgrywają się w Londynie.. Skomentuj.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Quiz Opowieść wigilijna - Test..

1) Kto jest autorem Opowieści wigilijnej?

Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt.. Opowieść wigilijnaJak możesz streścić najważniejsze wydarzenia Opowieści wigilijnej?. a) Przyjacielem z dzieciństwa.. b) w Londynie.. c) Wspólnikiem w interesach.. Jaki tytuł ma pierwszy rozdział "Opowieści wigilijnej"?. Pierwszym duchem, który odwiedza Scrooge'a, jest duch jego zmarłego wspólnika, Marleya.. Opowieść wigilijnaTrudny test z Opowieści wigilijnej.. (O pomnażanie swojego majątku) Jakich świąt nie lubił Scrooge?Dickens w "Opowieści wigilijnej" nie tylko piętnuje wady społeczeństwa kapitalistycznego, ale także wskazuje możliwości ich naprawy.. Pozdro.. Może mieliście kartkówkę?. Szkoła - zapytaj eksperta (1203) Szkoła - zapytaj eksperta (1203)Plik test ze znajomości lektury opowieści wigilijnej.pdf na koncie użytkownika kyraamerson • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Katarzyna Majchrzak, 2015-02-05 Piekary Slaskie Jezyk polski, Sprawdziany i testy "Opowiesci z Narnii" test ze znajomosci lektury.Streszczenie krotkie.. Czy nalezy czynic dobro i uszczesliwiac ludzi na podstawie ,, Opowiesci wigilijnej" oraz wlasnych doswiadczen- rozprawka; Duch przyszlych swiat Bozego .Test Opowiesc wigilijna - streszczenie i test, Opowiesc wigilijna .This quiz is incomplete!.

Kiedy dzieje się akcja opowieści wigilijnej?

Zaznacz wszystkie prawdziwe informacje dotyczące narratora w "Opowieści wigilijnej".. 7 minutes ago by .. Engage live or asynchronously with quiz .Plik test ze znajomości treści opowieści wigilijnej.pdf na koncie użytkownika gianaappleman • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Makuszynski 1 Test W 80 dni dookola swiata - Juliusz Verne 2 Test Zdazyc przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kaminski 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowiesc wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona .192 Opowiesc wigilijna - Karol Dickens 3Święto to, powinno nastrajać wszystkich optymistycznie , jednak Scrooge nie cierpiał Bożego Narodzenia i go nie obchodził.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Uważał, że jest to bezsensownie stracony dzień pracy, za który dodatkowo trzeba pracownikom zapłacić.. d) w miasteczku Szkocji.. (Ludzi, dzieci) O co dba najbardziej Scrooge?. Czyją twarz zobaczył Scrooge na młotku do kołatania?. udał, że nie słyszy.. Regulamin Polityka prywatności.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Test składa się z 12 pytań.. Powodzenia!. a) Adam Mickiewicz b) Charles Dickens c) Henryk Sienkiewicz d) Aleksander Kamiński 2) W jakim wieku toczy się akcja utworu?. Z jakiego tekstu literackiego one pochodzą?Udostępnij.. Pytania do lektury.. odpowiedź: Czas akcji realistyczny "Opowieści wigilijnej" to 3 dni - od 24 grudnia do 26 grudnia.Opowieść Wigilijna - test ze znajomości lektury06.10.2021 15:45.. Rozpocznij test.. Rozwiąż test!Ile było duchów w "Opowieści wigilijnej".. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt